İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa AKHAN'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa AKHAN'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa Akhan, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Sevgili Çocuklar; Bir yıl boyunca çok çalıştınız, öğrendiniz ve büyüdünüz. Emek verdiniz ve öğrendiklerinizi hayatınıza ilmek ilmek işlediniz. Bu yıl boyunca gösterdiğiniz emek ve gayreti takdir ediyor, hepinizi yürekten kutluyorum.

"Bildiğim her şeyden sorumlu olmazsam, nasıl hak edebilirim yaşamayı?" der ünlü şair  Nuri Pakdil. Bugün burada mutluluğumuzu paylaşırken, dünyanın dört bir yanında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimizi de unutmamalıyız. Filistin'in yaşadığı acılar, bizlere insanlığımızı hatırlatmalı ve daha duyarlı bireyler olmamızı sağlamalıdır. 

Kıymetli Çocuklar ve Gençler, 

Yaz tatilinde bol bol anı biriktirmenizi, aile büyükkerinizle vakit geçirmenizi, bu anılarınızı da hem hafızalarınıza hem hatıralarınız arasına eklemenizi gönülden arzu ediyorum. Bolca kitap okuduğunuz, araştırma yaptığınız, açık havada dolaşıp doğayla iç içe olduğunuz, köylerinizi ve atalarınızı ziyaret ettiğiniz, tarihi ve kültürel mekânları gezerek deneyim edindiğiniz, kendinize vakit ayırdığınız ve tabii ki doyasıya oyun oynayıp tatilin tadını çıkardığınız bir yaz tatili geçirmenizi diliyorum.

Değerli Mesai Arkadaşlarım, 

Bu yıl boyunca bizlere destek olan, yol gösteren ve her daim yanımızda olan sizlere de sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin sabrı, bilgisi ve rehberliğiyle omuz omuza güzel bir yılı geride bırakıyoruz. Rabbim emeklerinizi zayi etmesin. Güzel bir dinlenme ve yenilenmeyle eylül ayında inşallah bugün velilerimize emanet ettiğimiz çocuklarımızı geri alacağız.

Bu vesileyle sizleri Allah'a emanet ediyor, yeni eğitim öğretim yılına enerjik ve umut dolu olarak başlamanızı niyaz ediyorum. İyi tatiller!

 

Mustafa AKHAN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi Erenler Cad. No8 Kaymakamlık Binası 2.Kat ÇEKMEKÖY/İSTANBUL - 0216 639 03 1617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.