İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zorunlu Eğitimin Dışında Kalmış Özel Eğitim İhtiyacı Olan Bireyler İçin Okuma ve Yazma Kursları

Zorunlu Eğitimin Dışında  Kalmış Özel Eğitim İhtiyacı Olan Bireyler İçin Okuma ve Yazma Kursları

Zorunlu İlköğretim Çağı Dışında Kalmış Özel Eğitim İhtiyacı Olan Bireyler İçin Okuma ve Yazma Kursları Açılması.

 

           

            İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ nün İlgi yazısı ile zorunlu ilköğretim çağı dışında kalmış, okuma ve yazma bilmeyen veya çok az bilen görme ve işitme engelli bireylerin, okuma ve yazma öğrenmelerini veya ilkokul düzeyinde öğrenim yapmalarını sağlamak, bu bireylerden Açık Öğretim Ortaokullarına devam etmek isteyenler için olanak yaratmak amacıyla yetişkinler için okuma ve yazma kursu düzenleneceği bildirilmiş olup;

           Görme engelli bireyler için Ankara Göreneller Görme Engelliler Ortaokulu’nda,

           İşitme engelli bireyler için de Denizli Yeşilköy İşitme Engelliler Ortaokulu’nda olmak üzere iki ayrı merkezde 20/06/2016 - 02/09/2016 tarihleri arasında kurs açılacaktır.

            Yetişkinler için açılacak olan okuma ve yazma kurslarına ait başvurular;

1-Kursiyer sayısı dikkate alınmadan okuma ve yazma kursu açılacağından, tüm başvurular kurs merkezlerine iletilecektir.

 2-Daha önce bu kurslara katılarak II. kademe belgesi alanlar tekrar bu kurslara alınmayacaktır.

3-Başvurular görme veya işitme engelli bireylerin kendisi ya da bir yakını tarafından, Engelli/Özürlü Sağlık Kurulu Raporu, kimlik fotokopisi ve okuma yazma kursuna katılma talebini belirten dilekçe ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin özel eğitim ve rehberlik şubelerine yapılacaktır.

4-Başvuru için alınan belgeler görevli personel tarafından aynı gün içeresinde görme engelli bireyler için Ankara Göreneller Görme Engelliler Ortaokulu’na, işitme engelli bireyler için ise Denizli Yeşilköy İşitme Engelliler Ortaokulu’na fakslanarak ulaştırılması sağlanacaktır. Belgelerin aslı kursun başlayacağı tarihte kursa katılacak bireyler tarafından kurs merkezine elden teslim edilecektir.

5-Kursa katılacak kursiyerlerin ulaşım giderleri katılımcılara ait olmak üzere, iaşe ve ibate giderlerinin 2016 yılı merkezi yönetim bütçesi 13.01.43.62-09.5.0.00-1 bütçe tertibinin 05.4 "Hane Halkına Yapılan Transferler" ekonomik kodundan gönderilen ödeneklerden, kursta görev alan idareci ve öğretmenlerin ders ücretlerinin ise MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar doğrultusunda kursun düzenlendiği il milli eğitim müdürlüklerince karşılanacak olup;

 

             Bu kriterler doğrultusunda başvurular, 15/06/2016 tarihinde sona erecek olup, söz konusu kurslara, belirtilen kriterlere göre,  başvuru sahiplerinin başvurularını 15/06/2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar, İiçemiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bölümüne yapmaları gerekmektedir.

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.