İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘ÜMRAN’ Projesi Tanıtım Programı Yapıldı

Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Suriyeli mülteci öğrencilerin okullara uyum sürecini kolaylaştırmak ve psikolojik destek sağlamak amacıyla hazırlamış olduğu ‘ÜMRAN’ Projesi (Ülkemizdeki Mülteci Öğrencilere Rehabilitasyon ve Arkadaşlık Niyetiyle) Tanıtım Programı 22 Kasım 2016 tarihinde Özden Cengiz Anadolu Lisesi’nde yapıldı.
‘ÜMRAN’ Projesi Tanıtım Programı Yapıldı

   Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Suriyeli mülteci öğrencilerin okullara uyum sürecini kolaylaştırmak ve psikolojik destek sağlamak amacıyla hazırlamış olduğu ‘ÜMRAN’ Projesi (Ülkemizdeki Mülteci Öğrencilere Rehabilitasyon ve Arkadaşlık Niyetiyle) Tanıtım Programı 22 Kasım 2016 tarihinde Özden Cengiz Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

 ‘ÜMRAN’ Projesi Tanıtım Programı Çekmeköy Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Şenol ÇETİN, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet AKTAŞ, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Aslıhan NİŞANCI, Kızılay Çekmeköy Şube Başkanı Sayın Abdulselam ZÜLAL’in katılımıyla gerçekleştirildi.

  Programda, 2013 yılında Suriye’den Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan ve şuanda Çekmköy Final Okullarında İngilizce öğretmenliği yapan Nizar ZUBARY, ülkesini terk etmek zorunda kaldığı için üzgün olduğunu fakat Türkiye Cumhuriyetinin kendilerine kucak açmasından dolayı minnettar olduklarını ve duyarlı çalışmalarından dolayı Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ettiğini, söyledi.

   Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet AKTAŞ yaptığı konuşmada: ‘Yardımlaşmayı ve kardeşliği kendine ilke edinmiş olan Çekmeköy İlçe Milli Eğitim müdürlüğü olarak geçtiğimiz yıllarda yaptığımız Yedi Bölge Yedi Renk Projesine ve Çekmeköy’den Radoviş’e Kardeşlik Köprüsü Projesine bir yenisini daha ekledik. Hazırladığımız ‘ÜMRAN’ Projesiyle gönül coğrafyamızda önemli bir yer teşkil eden Suriye’li mülteci öğrencilerimize ensar olma hassasiyetiyle yardım elimizi uzatmayı amaçladık.’ dedi.

  ‘ÜMRAN’ Projesinin kendilerini çok heyecanlandırdığını belirten Çekmeköy Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ yaptığı konuşmasında: ‘Acının rengi, dili, dini yoktur. Bu nedenle tüm dünyanın yüz çevirdiği Suriyeli kardeşlerimize Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türk Milleti olarak ev sahipliği yapmaktan onur duymaktayız. Arıca böyle güzel bir hayra vesile olan Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederim.’ dedi.

   Proje kapsamında mülteci öğrencilerimize yönelik oyuncak toplama kampanyası, psikolojik destek ve rehabilitasyon eğitimi, öğretmen seminerleri, atölye çalışmaları, İstanbul kültürünü tanıtıcı geziler yapılacaktır. Proje 18 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan final programı ile sonlandırılacaktır.

 

22-11-201622-11-201622-11-2016

22-11-2016
22-11-201622-11-201622-11-201622-11-2016

       


 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.