İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Dini Bilgiler Yarışması Yapıldı

Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çekmeköy Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Temel Dini Bilgiler yarışması 31 Mart 2015 tarihinde yapıldı.
Temel Dini Bilgiler Yarışması Yapıldı

 

         2015 Yılı Kutlu Doğum Haftası’nda Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy İlçe Müftülüğü işbirliğinde yürütülen Değerler Eğitimi Protokolü kapsamında ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretim gören 12.469 öğrenci Temel Dini Bilgiler Yarışmasında bir araya geldi.

      Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle öğrenciler arasında birlik, beraberlik, sevgi, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yaygınlaşmasını sağlamak, öğrencilere temel insani değer ve erdemleri kazandırmak, değerlere karşı duyarlılık oluşturma ve onları davranışa dönüştürme konusunda öğrencilerimize yardımcı olmak, İslam’ın temel ibadetleri ve bunların uygulamaları hakkında öğrencilerin bilgi sahibi olmalarını sağlamak, öğrencilerimizin temel ahlak konuları ve toplumsal sorumluluk bilincini geliştirmek amacıyla imzalan Değerler Eğitimi Protokolü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

        Bu etkinliklerin ilki olan Gençler Temel Dini Bilgiler Yarışmasında Buluşuyor adı altında yürütülen Temel Dini Bilgiler Yarışmasına öğrencilerimiz yoğun katılım sağlanmıştır.

 

      Protokolün diğer adımlarında Naat Okuma ve Peygamberimi Seviyorum Kırk Hadis Ezberliyorum Yarışmaları düzenlenecektir.

 

 

sdfdassdfdassdfdas

sdfdassdfdas

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.