İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sokakta İlk Adımlar Projesi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Renault tarafından 2002 yılından buyana uygulanan Sokakta İlk Adımlar yol güvenliği eğitim projesinin tanıtımı İlçemiz Nükte Sözen İlkokulunda  yapıldı.
Sokakta İlk Adımlar Projesi

 

          İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Renault Mais AŞ tarafından hayata geçirilen “Sokakta İlk Adımlar Projesi” kapsamında Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Turan, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar,Trafik Kazalarını Önleme Derneği Genel Başkanı Hitay Güner ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Aktaş 26 Aralık 2014 tarihinde İlçemiz Nükte Sözen İlkokulunu  ziyaret ettiler.

       Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar da, ülke genelinde pek çok sosyal sorumluluk projesi geliştirdiklerini anımsatarak, çocukların yetişmesine ve iyi birer trafik elçisi olmalarına önemli katkılarda bulunacağını umut ettikleri “Sokakta İlk Adımlar Projesi” sayesinde gelecek nesillerin trafikte çok daha bilgili, saygılı ve duyarlı sürücüler olacağına inandıklarını belirtti. Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Hitay Güner ise “Türkiye’de 2011 yılında ortalama her gün 3 bin 366 kaza oldu ve bu kazalarda her gün 19 kişi öldü ve her gün 652 kişi yaralandı. Dünya Sağlık Örgütü, bütün ülkeleri kapsayan bir çalışmasında Türkiye için sayıları ileriye dönük olarak şöyle öngörüyor: 2020 yılında bu günkü 17 milyon araç sayısı 30 milyona, bu günkü 1,3 milyon trafik kazası sayısı 2,5 milyona varacak.  Ölümler ve yaralanmalar için kimse yorum yapmak istemiyor. Türkiye’nin nüfusunun yarısından fazlası 30 yaşın altındadır ve trafik kazalarında yaşamını yitirenlerin çoğunluğu 0-29 yaş grubundandır. En etkili önlem ve adım insanları bilinçlendirmek, trafik kültürü edinmelerini sağlamaktır. Bu nedenle özellikle genç kuşak muhakkak eğitilmeli ve yönlendirilmelidir.” diyerek görüşlerini dile getirdi.

1 AASSX  
AA SAFD  
AA AA

 

 

 

AA

 AA
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.