İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurum müdürlerinin katılımı ile 25 Aralık 2014 tarihinde Özel Sezin Lisesi salonunda tanışma toplantısı yapıldı.
OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI

 Görevlerine yeni başlayan okul müdürlerinin göreve başlaması nedeniyle Özel Sezin Lisesinde 25 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Aktaş’ın başkanlığında müdürler toplantısı gerçekleştirildi. İlçe milli eğitim müdürü Ahmet Aktaş’ın yeni okul müdürlerine hayırlı olsun dilekleriyle açılışını yaptığı toplantı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin bölümleri ile ilgili gündem maddelerini açıklamaları ile devam etti.

 

Çekmeköy kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız toplantıya katılarak bir konuşma yaptı ; yeni başlayan müdürlere başarılar diledi, eğitimde kaybedilebilecek hiçbir öğrencimizin olmadığını, bir öğrencinin bile elinden tutmanın önemli olduğunu vurguladı. Eğitim ve kültür vadisi Çekmeköyümüze birlik beraberlik aile sıcaklığı içerisinde önemli hizmetler yapacaklarına inandığını belirtti.

 

Okuma alışkanlığına örnek olmaları amacıyla, müdürlerimizin her ay bir kitap okumalarını isteyen ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Aktaş, okul müdürlerine İrfan Erdoğan’ın ‘’Eğitim ve Okul Yönetimi’’ kitabını hediye etti. Bu etkinlikten dolayı ilçe kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, ilçe yöneticilerini ve okul müdürlerini tebrik etti.

 

Özel Sezin Lisesi’nin ikram ettiği öğle yemeğinden sonra, ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Aktaş ‘’ Etkili İletişim Teknikleri’’ sunumuyla; okul müdürlerine zaman yönetimine önem vermelerini, somut hedefler koymalarını, okulda nasıl bir iletişim kurmaları gerektiğini, okul yönetimi - öğretmen – veli işbirliğinin önemini, ekip ruhuyla çalışmalarını, okula yeni teknolojileri kazandırmalarını, katılımcı ve demokratik bir yönetim anlayışını benimsemelerini, çevreyle bütünleşmelerini, disiplinli ve çalışkan olmalarını, sevgi ve saygı anlayışı içinde hareket etmelerini, okuldan ayrılacakları güne kadar ilk günün heyecanıyla çalışmalarını, öngörülü olmalarını, en önemlisi ÖRNEK OLMALARINI anlattı.

 

Amaçlarının ; öğrencilerimizi yöneticilerimizle, öğretmenlerimizle, velilerimizle, sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek birlik içerisinde, hem akademik hem sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere de önem vererek; değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven, ana ve babalarına saygılı, küçüklerini seven, dürüst, çalışkan, güzel ahlak sahibi gençler yetiştirmek olduğunu açıkladı.

 

Geleceğin nesillerini yetiştiren yöneticilerin, öğretmenlerin, ailelerin iyide ve güzelde fikir, davranış ve tutum birliği sergilemek zorunda olduğunu belirtti. Herşeyden daha çok gerekli olan da etkili, sürekli ve doğru iletişim olduğunu hatırlattı.

 

Eğitim liderlerinin dilek ve temennilerinden sonra, eğitim liderlerine başarılar dileğiyle toplantıyı sonlandırdı.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.