İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİĞİ

Okulöncesi eğitimi tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla bu yıl 5. düzenlenen okul öncesi eğitim şenliği 21 Mayıs 2015 te Çekmeköy Doğpa Parkında yapıldı.
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİĞİ

               İstanbul Vali Yardımcısı Yusuf Ziya KARACAEV, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer YILDIZ, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, İlçemizin eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı VERİM ve şube müdürleri´nin açılışını yaptığı şenlikte; öğrencilerin bir yıl boyunca yaptığı çalışmalar sergilenirken, okul atölyelerinin çalışma sistemleri tanıtıldı. Öğrenci ve velilerin de yoğun ilgi gösterdiği şenlik alanında; palyaçolar, şişme oyun parkları, animatörler de minikleri eğlendirdi.

 

            Programın açılışında konuşan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, "Eğitim ve kültür vadisi yapma idealinde olduğumuz Çekmeköy´ü ancak bu gibi aile sıcaklığını yaşayarak koruduğumuz etkinliklerle ideallerimize layık bir hale getirebiliriz" dedi.

 

            Okul Öncesi eğitimin tanıtımı, yaygınlaştırılması ve toplumda bu eğitim konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla özellikle Okul-Veli işbirliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalara öncelik verilecek şekilde ilçemizdeki tüm Resmi ve Özel kurumlardaki anasınıfları ve anaokullarının katılımı ile Atölyeler ve Stantlar kurulup Şenlik havasında düzenlenen atölye çalışmaları ve stantlar Seramik hamuru, Kil Çalışmaları, Sihirli kum, Kese kağıdı, Kukla yapımı, Madalya yapımı, Ebru Çalışması, Çim Adam, Maske Yapımı, Mutfak Atölyesi, Bilim Atölyesi, Boncuklarla Takı Yapımı, Tişört Boyama, Çanta Tasarımı, Origami, Kukla yapımı, Müzik Aletleri Yapımı, Ahşap Uçak Yapımı, Rozet yapımı, Satranç Etkinlikleri, Eğlenceli ve ödüllü yarışmalar ve Kostümlü karakterlerden oluşuyor.


,İŞİ,İŞİ,İŞİASDSASDSASDSASDSASDS,,,,,DFDSGDFDSGDFDSGDFDSGDFDSG

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.