İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenliği Toplantısı

Okul Güvenliği Paylaşım Toplantısı 06 Ekim Salı günü Çekmeköy Özden Cengiz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ’ın başkanlığında Çekmeköy Garnizon Komutanı Hasan KAYMAZ, Çekmeköy Müftüsü Muhammed SUİÇMEZ, Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Hürol ÖZTÜRK, Çekmeköy Jandarma Komutanı Ahmet DEMİREL, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ ve Çekmeköy’de faaliyet gösteren Resmi Özel Okul Müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti
Okul Güvenliği Toplantısı

erfqetrerfqetrerfqetrerfqetrerfqetrsdsfsdsfsdsfsdsfsdsfsdsfsdsfsdsf

 

Öğrencilerimizin bedensel ve zihinsel gelişimlerini olumsuz etkileyecek risk faktörlerinin tespiti, analizi, bu faktörlerin ortadan kaldırılması, mümkün değilse en aza indirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması 2015-2016 eğitim öğretim yılının başında eğitim kurumlarının ve ilgili diğer kurum ve kuruluşlarının ilk ve en önemli gündem maddesini oluşturmaktadır. Bu kapsamda yapılan çalışmaların, alınan tedbirlerin ve çözüm bekleyen sıkıntıların paylaşıldığı Okul Güvenliği Paylaşım Toplantısı Sayın Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ’ın başkanlığında yapıldı. Toplantının birinci bölümüne katılımcılar, gündem maddeleri doğrultusunda öğrenci güvenliğini sağlamak için aldıkları tedbirleri ifade ettiler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, 2015-2016 Sene Başı Müdürler toplantısında okul güvenliği ile ilgili alınan kararları hatırlattı. Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI’nın talimatları doğrultusunda okullarda alınması gereken tedbirler üzerinde durdu. Bir olumsuzluğun belki bir defa yaşanabileceğini ancak etkilerinin ve sonuçlarının telafisinin mümkün olamayacağını ifade etti. Eğitimciler olarak ilk sorumluluğumuzun öğrencilerimize güvenli eğitim ortamları hazırlamak olduğunun altını çizdi.

 

İlçe Jandarma Komutanı Ahmet DEMİREL, görev alanları içerisinde bulunan okullarla sürekli işbirliği içerisinde olacaklarını belirterek okul müdürlerinde kendileriyle sürekli iletişim halinde olmalarını istedi.

 

İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Hürol ÖZTÜRK, Çekmeköy İlçesinin karşılaşılan asayiş olayları ve okullarda karşılaşılan sorunlar açısından İstanbul’un birçok ilçesine nazaran çok daha iyi durumda olduğunu ifade ederek Emniyet Müdürlüğü olarak okul güvenliği konusunda planlama çalışmalarının devam ettiğini, geçmiş yıllarda uygulanan Güvenli Okul Projesi’nin 2015-2016 eğitim öğretim yılında da uygulanmaya devam edeceğini belirtti. Her okuldan sorumlu emniyet görevlilerinin bulunduğunu, okul yönetiminin bu görevlilerle ve Çocuk Büro ile sürekli irtibat halinde olmaları gerektiğini hatırlattı. Ayrıca okul çevrelerinde suçluları anında ve yerinde tespit etme ve yakalama amaçlı sivil polislerin görevlendirildiğini, özellikle risk faktörlerinin daha fazla olduğu okullarla işbirliklerinin ve irtibatlarının daha yoğun olarak devam edeceği bilgisini verdi.

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.