İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Öğrenci Oldular

İlçemiz Çekmeköy Özden Cengiz Anadolu Lisesinde gerçekleşen etkinlik 3 oturumda 28 atölyede 24 eğitimci tarafından toplam 200 öğretmene yönelik paylaşım gerçekleşti. Tamamen gönüllük esasına göre katıldıkları atölye çalışmalarında öğretmeneler, öğrencilere bildiklerimizi nasıl daha etkili anlatabiliriz? onları daha heyecanlı nasıl yapabiliriz?  iyi bir nasıl eğitimi nasıl verebiliriz? sorularına cevap bulacak etkinlikler gerçekleştirdiler.
Öğretmenler Öğrenci Oldular

Programın açılış konuşmasını yapan  paylaşım günleri düzenleme komisonun adına Kader  Arkan:“Çekmeköy paylaşım günü ilk defa bir devlet okulunda öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen bir paylaşım platformudur. Buradaki öğretmenler bildiklerini diğer meslektaşlarıyla paylaşacak, 26 atölye de oturumlar gerçekleşecek. Sivil okullarımız ve özel okullarımızın da destekleriyle birlikte burada bildiklerimizi arkadaşlarımızla paylaşacağız. Buradaki atölyeler eğitimdeki yeni ideolojiler sonucu ortaya çıkan etkinliklerden oluşuyor. Beyin temelli öğrenme atölyesi, geçmişten günümüze oyunlar atölyesi, yaratıcı drama atölyesi ve düşünce eğitim atölyeleri gibi birçok eğitim alanında fark yaratan atölyeler. Ayrıca öğrencilere nasıl davranılması, onlara daha iyi bildiklerimizi nasıl anlatabiliriz, onları daha heyecanlı ve iyi nasıl eğitim verebiliriz. Onları nasıl daha iyi öğrenebilenler seviyesine getirebiliriz diye düşündüğümüz bir paylaşım olacak” diye konuştu

 

Programda söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, "Bu sene düzenlenen ilk 3 etkinliği söyleyin deseniz sanırım bir tanesi bugün düzenlediğimiz Öğretmen Paylaşım Günü olur. Sizleri düzenlediğimiz bu etkiliğe göstermiş olduğunuz alaka nedeniyle kutluyor, hafta sonunuzu feda ettiğiniz, gönüllü olarak buraya geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bence Konfüçyüs´ün bugünü kısaca anlatan bir sözü var. ´Bende bir yumurta var. Sende bir yumurta var. Eğer, sen bana bir yumurta verirsen, ben sana bir yumurta verirsem, yine sende bir yumurta, bende bir yumurta olur. Şayet, sende bir bilgi var. Bende bir bilgi var. Ben sana bir bilgi verirsem, sen bana bir bilgi verirsen, sende iki bilgi, bende de iki bilgi olur´ dolayısıyla bugün bilgilerimizi bu şekilde arttırmış olacağız,dedi.

 

İlçe Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız yaptığı konuşmada, Çekmeköy ilçemizi eğitim ve kültür vadisi olmaya çalışan bir ilçedir. İlçemizin bu şekilde gelişimini sağlayabilmek için bütün kamu kuruluşlarımızla birlikte gayret gösteriyoruz. Bu günde öğretmenlerimizin tecrübe ve bilgi paylaşımını sağlamak için ve daha yararlı olabilmek için bu seminer düzenlendi. Düzenlenen bu programda bilgilerini paylaşacak olan öğretmenlerimiz öğrencilerimize daha yararlı olmaya çalışacaklar. Programda bir soru vardı hayalinizdeki öğretmen nasıl olmalı? diye bende o soruyu kendime sordum ve şu cevabı verdim. Hayalimdeki öğretmen, bütün öğrencileri kendi öz evladı gibi görüp onları o şekilde sevip ve nasıl olmasını istiyorsa kendi çocuğu gibi eğitmenleri gibi olmasını istiyorum. Öğretmenlerimizin öğrenciler üst düzeyde yetiştirmeleri için canı gönülden çalıştıklarına inanıyorum" diye konuştu.

 

Paylaşım Günlerini düzenleyen İlçe ARGE birimi üyeleri Merve Uluyol ve Muhammed Erol komisyon üyeleri Erdinç Yersiz, Fatma Erol, Kader Arkan ve Furkan Dündar´a teşekkür ediyoruz.

paylaşımvbnchgmvbnchgmvbnchgmvbnchgmvbnchgmvbnchgmvbnchgmvbnchgmvbnchgmpaylaşımpaylaşımpaylaşımpaylaşımpaylaşımpaylaşım  

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.