İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NEZAHAT KURUKAHVECİ İLKOKULU AÇILDI

Çekmeköy’de hayırsever Mehmet KURUKAHVECİ tarafından annesi Ayşe Nezahat KURUKAHVECİ adına yaptırılan ilkokul düzenlenen törenle hizmete açıldı.
NEZAHAT KURUKAHVECİ İLKOKULU AÇILDI

 

            Çekmeköy’de hayırsever iş adamı Mehmet KURUKAHVECİ tarafından annesi Ayşe Nezahat KURUKAHVECİ adına yaptırılan ilkokul açıldı. Açılışa İstanbul Vali Yardımcısı Yusuf Ziya KARACAEV, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer YILDIZ, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, iş adamı Mehmet KURUKAHVECİ ve eşi Hatice KURUKAHVECİ ile çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı.

            Açılış töreni Çekmeköy ‘’Öğretmen Melahat Hüdai Gürbüz’’ İlkokulu halk oyunları ekibi Aydın yöresi oyunları gösterisiyle başladı.

Açılışta konuşan Okul müdürü Hasan Özer “Okulumuz bağışçısı Sayın Mehmet KURUKAHVECİ ve eşi Hatice KURUKAHVECİ’ye Çekmeköy Eğitim Vadisine merhum annelerinin adının yaşatılacağı nezih eğitim kurumunu kazandırdıkları için minnet ve şükranlarımı sunuyorum ”dedi.

            Annesi adına Ayşe Nezahat KURUKAHVECİ İlkokulu´nu yaptıran Mehmet KURUKAHVECİ; “Annem Nezahat KURUKAHVECİ’NİN arzusu doğrultusunda yapmış olduğum ilkokul, bugün burada birlikte olmamıza vesile oldu. Teşrifleriniz için çok teşekkür ederim. Bu gün burada eğitim gören 1306 öğrencimizin ileride ülkemize hizmetleriyle değer katacak bireyler olmasını dilerim” dedi.

            Eğitime yapılan yatırımın öneminden bahseden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ ise, “Öncelikle hayır sahibimize çok teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun. En güzel yatırım yarın sizinle kıyamete kadar gelecek olan yatırımdır. Her birimiz bu dünyadan gideceğiz. Ama arkada bıraktıklarımızdan önemli olan bizlere hayır ve hasenat gelmesi ve amel defterimizin kapanmaması… Onun için ben değerli hayır sahibimize Çekmeköy halkı adına teşekkür ediyorum. Allah kendisinden ve ailesinden razı olsun” diye konuştu.

Çekmeköy’e Yeni Okulların Müjdesini Verdi

            Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, "Nüfus artışına bağlı olarak okullarda yaşanan öğrenci artışı da göz önüne alındığında  Hamidiye, Mimar Sinan ve Mehmet Akif Mahalleri’nde yeni okul ihtiyacı ortaya çıktı. Bu nedenle eğitim vadisi Çekmeköy’e yeni okulların kazandırılması için belediyemizin çok kıymetli bir arsasını eğitim alanı olarak tahsis ettik. Planlarda yapılan değişiklik onaylanır onaylanmaz hayırsever vatandaşlarımızın da desteği ile bu üç mahallemizde yaşayan çocuklarımız için bir ilkokul bir de ortaokul yaptıracağız” dedi.

            Konuşmasında "Çocuklarımızın böylesine güzel bir okulda eğitim almasından hepimiz mutluyuz" diyen İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer YILDIZ, okul logosunun sonsuzluk ifadesini taşıdığına değinerek bu okulda okuyan çocukların duasıyla Ayşe Nezahat KURUKAHVECi isminin ilelebet yaşayacağını söyledi.

"15 senedir sürüncemede kalmış fakat çabalarımızla bitmek üzere olan bir okulumuz daha var"

            Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ konuşmasında "Biz Çekmeköy ilçemizde değerli Belediye Başkanım ve İlçe Milli Eğitim Müdürümle eğitim konusunda gerçekten farklı çalışıyoruz. Aile sıcaklığı içinde birbirimiz adına söz verebilecek durumda ve birbirimizle birlikte koordineli bir şekilde gayret gösteriyoruz. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek, ilçemizi de fiziki anlamda eğitim vadisi yapabilmek için gayret gösteriyoruz. 47 bin öğrencimizle birlikte kaliteyi, güzellikleri yakalama yolunda çok önemli adımlar attık. Geçtiğimiz sene 4 okulumuzun açılışını gerçekleştirdik. Bu sene az sonra açılışını gerçekleştireceğimizin okulumuzun haricinde yine Belediye Başkanımız Ahmet POYRAZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün önemli katkılarıyla bitmek üzere olan bir okulumuz daha var. 15 senedir sürüncemede kalmış olan bu okulumuzun hukuki sıkıntılarını bizler, ekonomik olarak varolan sıkıntıları ise Belediyemizce giderilerek hizmete sunma gayretinde bulunduk. Böylece hizmet olarak, kalite olarak her şeyin en iyisine layık olan öğrencilerimize en güzel hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Ben Eğitim Vadimiz Çekmeköy´e böyle nezih bir eğitim kurumu kazandırdığı için Mehmet KURUKAHVECİ ve eşi Hatice KURUKAHVECİ’ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.  

"Bu gayretler toplum içerisinde eğitime destek veren zihniyetin oluşturulmasına neden oluyor"

            İstanbul Vali Yardımcısı Yusuf Ziya KARACAEV, “Medeniyetleri ayakta tutan unsurların arasında bilgiye ve eğitime verdikleri önemle yer alınmaktadır. Bilen insana, öğrenen insana her zaman ve her toplumda değer verilmiştir. Bilgi ve eğitimin olması hepimiz biliyoruz ki okullardan geçmektedir. İstanbulumuzda vatandaşlarımıza en iyi şartlarda eğitim ve öğretim hizmetleri oluşturmak ve eğitim kalitesini artırmak için çalışırken, fiziki altyapı hizmetleri, bine ve arsa imkanlarının sağlanmasında vatandaşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın kamuoyu kurum ve kuruluşlarımızın duyarlı ve özverili katkılarını ve örnek çalışmalarını görmek hepimizi mutlu ediyor. Bu gayretler toplum içerisinde eğitime destek veren zihniyetin oluşturulmasına ve bu zihniyetin artırılmasına neden oluyor. Dolayısıyla el birliği içerisinde eğitim ve öğretim gibi kalkınma ve gelişmemizin anahtarı olan bir alanda ortak sorumluluk ve bir görev paylaşıyoruz” diye konuştu.

            Açılış sonrası İstanbul Vali Yardımcısı Yusuf Ziya KARACAEV tarafından bağışçı Mehmet KURUKAHVECİ’ye plaket ve çiçek takdim edildi.

Çekmeköy Çamlık Mahallesi´nde toplam 2474m2 inşaat alanına sahip ilkokulda 17 derslik ve 2 anasınıfı buluyor. 

 

HJKJHGKKJHGKKJHGKKJHGKKJKJKJK

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.