İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NEVRUZ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Umudun, barışın, kardeşliğin, birliğin, bolluğun, heyecanın ve yeniden doğuşun simgesi, baharın müjdecisi Nevruz Bayramı Çekmeköy’de kutlandı.  
NEVRUZ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

 

 

            

            Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Nevruz Bayramı Şölen Programı 21 Mart 2015 tarihinde Çekmeöy Saadet Yılmaz İlköğretim Okulu’nda kutlandı.

 

            Nevruz kutlamasına; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, Çekmeköy Kent Konseyi Başkanı Hatice SIRAÇ, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri ile öğrenci velileri katıldı.

Hava şartları nedeniyle okul binası içinde gerçekleşen program öncesinde okul aile birliği yönetimi tarafından kahvaltı ikramı sunuldu.

 

            İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, "Biz bugün Koçullu Köyü´nde nevruzu yaşadık yaşıyoruz. Çünkü nevruzu barındıran nevruzun içinde olan o kardeşlik birlik beraberlik ne mutlu ki burada mevcut" dedi.

            Programda konuşan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ "Nevruz bayramı geniş bir kültürün kaynaşmasını, kardeşçe yaşamasını içeren, teklif eden bir kardeşlik vesilesidir. Çok şükür bugün ülkemizin her tarafında Kürt, Türk, Çerkez herhangi bir ayrım yapılmaksızın bütün insanlarımız bu coşkuyu yaşayabiliyorlar. Bizde Çekmeköy´de bunu yaşıyoruz" dedi.

            Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini anlatan şiir ve kompozisyonlar okundu. Türklerin Ergenekon´dan çıkışını temsilen yumurta tokuşturma ve çelik dövme oyunları programa renk kattı. 

rnrkejsnrnrkejsnrnrkejsnNEVRUZNEVRUZNEVRUZNEVRUZNEVRUZNEVRUZNEVRUZNEVRUZNEVRUZ

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.