İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUHTEŞEM KAPANIŞ

Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Çekmeköy Belediyesi katkılarıyla ve Çekmeköy Kaymakamlığı himayesinde gerçekleştirdiği 7 Bölge 7 Renk projesinin beklenen İstanbul Buluşması´nın sonuna gelindi.
MUHTEŞEM KAPANIŞ

İlçemizin 6 okulundan 7 şer öğrencinin Türkiyemizin Antalya, Ordu, İzmir, Konya, Erzurum ve Gaziantep illerinde bulunan yaşıtlarına düzenlediği ziyaretlerin geri dönüşü olarak projenin İstanbul Buluşması´nın ilk günü olan 14 Mayıs´ta makam ziyaretleri düzenlendi ve ardından yol yorgunu olan öğrencilerin rahatlaması için Çekmeköy Nükte Sözen Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen şenlik ile öğrenciler ve aileler doyasıya eğlendi.

            Projenin 2. günü 15 Mayıs´ta önce İstanbul Boğazı, Tarihi Yarımada ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaret edildi 2. günün sonunda projede emeği geçen öğretmenlerin onuruna yemek verildi.

            7 Bölge 7 Renk´in 3. gününde ise misafir 84 öğrenci Otağ Tepe, Hidiv Kasrı, Kanlıca ve Anadolu Hisarı´nı gezdi. 4. ve son günde gidilen yerler arasında Panaroma 1453 Müzesi, Eyüp Sultan Camii ve Miniatürk var.

Proje Bitti Fakat Dostluklar Devam Edecek

            İstanbul Buluşması´nın 3. günü 16 Mayıs´ta düzenlenen 7 Bölge 7 Renk´in kapanış programında duygusal anlar yaşandı. Projenin bitmesine karşın dostluklarının devam edeceğini söyleyen çocuklar 7 Bölge 7 Renk temasını içinde bulunduran ve proje için özel bestelenen parçayı hep birlikte seslendirdi.

            7 Bölge 7 Renk´in kapanış programına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdür V. Celil GÜNGÖR,  Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih SIRMACI, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin AYDOĞDU, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman GÖKÇİMEN, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, Çekmeköy İlçe Tapu Müdürü İrfan AYDIN, Enerji Bakanlığı Elektrik Üretim A.Ş. Baş Müfettişi Ahmet KANSIZ, Çekmeköy İlçe MEM Şube Müdürleri Şakir GÜLDER, Bahri ÖTKEN ve Şinasi YILDIRIM ile çok sayıda öğretmen ve veli katıldı.

Tanıtım Videosu Salondan Büyük Alkış Aldı

            Program, projenin tanıtım videosuyla başladı. Antalya, Ordu, İzmir, Konya, Erzurum, Gaziantep, son olarak İstanbul´da gidilen yerlerin bahsedildiği video, projenin amacına ulaştığını gösterdi ve salondan büyük alkış aldı.

Halk oyunları gösteri ile devam eden programda konuşan Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ konuşmasında, "Tarih boyunca geniş topraklarda hüküm süren ve sayısız devletler kuran atalarımızın yaşadıkları bütün coğrafyalarda ve her dönemde adaletin, hoşgörünün ve insana saygının timsali olmuşlardır. Toplum olarak çok güçlü değerlere sahibiz ancak şu da bir gerçektir ki değişen ve gelişen zaman varolan bu değerlerin yozlaşmasına kaybolmasına neden olmakta, insan oğlu her gün biraz daha bireyselleşip kabuğuna çekilmekte. Çatışmak için sebep arayan ve bu sebebi kolaylıkla bulan insanların, toplumların varolduğu bu dünyada biz, dün olduğu gibi bugün de bize yakışan değerlerimizle adımızdan söz ettirmeliyiz. Bunu yapabilmek için milli manevi ve ahlaki değerlere bağlı bir gençlik yetiştirmeliyiz. Bu sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiğimiz 7 Bölge 7 Renk projesinin hedeflerimizi layıkıyla yakaladığını düşünüyorum. Projede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum" dedi.

´7 Bölge 7 Renk Birleşsin Eller Sonsuza Dek Dizelerini Okuyan Çocuklar Aydınlık Yarınların Habercisi"

            Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih SIRMACI programda yaptığı konuşma proje şarkısını çok beğendiğini söyleyerek ´7 Bölge 7 Renk birleşsin eller sonsuza dek´ dizelerini okuyan çocukların Türkiye´nin aydınlık yarınlarının habercisi söyledi.

            Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, artık Türkiye´nin bütün bölgelerinin gönül rahatlığıyla birleşebildiğini, iki insanın farklı anlayışı ve kültür farklılığı olmasına karşın bir araya gelebildiğini söyledi. Bu projeyle kalplerin, gönüllerin bir arada olduğunu, 21 yüzyılın süper gücü olma yolunda ilerleyen Türkiye´nin tek yumruk olması için aydan insan getirilemeyeceğini, varolanlarla dostça yaşanılması gerektiğini ifade eden Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, proje koordinatörlerine, projeye katılan tüm öğretmen öğrenci ve velilere teşekkür etti.

            Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ, sizleri izlerken benimde çocukluğum aklıma geldi. bizim zamanımızda ülkemiz bu kadar güçlü değildi, imkanlarımız bu kadar yoktu. Onun için biz sizin yaşadıklarınızı yaşamadık.

"7 Anahtar´ı Merakla Okuyacağız"

            "Sizin hayatınızdaki en önemli kazanımınız yaptığınız seyahatler" diyen Prof. Dr. BİLGİLİ, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI´nın her insanın günlük tutması gerektiği söylemini hatırlatarak proje kapsamında  yazılan kitabı öğrenince çok mutlu olduğunu ifade etti ve ´7 ANAHTAR´ adlı kitabı severek okuyacaklarını söyledi.

            Programın sonlarına doğru proje koordinatörleri Şakir GÜLDER, Yasemin Oğuz COŞKUN, Muhammet EROL ve Merve ULUYOL ile etkinliğe katılan okul müdürleri, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından verilen plaketlerle tebrik edildi.

            Protokol üyeleri ile 4 gün boyunca misafirimiz olan ve kendilerini artık Çekmeköylü kabul ettiğimiz aile ve öğretmenlerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından, yapılan seyahatlerde çekilen fotoğrafların yer aldığı serginin gezilmesi ve projenin hikayesinin yazıldığı 7 ANAHTAR kitabının dağıtılmasıyla son buldu.

 

 

 

 

dfgdfdfgdfdfgdfdfgdfdfgdfdfgdfdfgdfdfgdfdfgdfdfgdfgdfhgdfhgdfhgdfhgdfhgdfhgdfhgdfhşlmkmlkşlmkmlkşlmkmlkşlmkmlkşlmkmlkşlmkmlkşlmkmlkgdfhgdfhşlmkmlkşlmkmlkşlmkmlklkjkllkjkllkjkllkjkllkjkllkjkllkjkllkjkllkjkllkjklkjkhj

 

 


Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.