İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİMAR SİNAN İMAM HATİP ORTAOKULU KUTLU DOĞUM KUTLAMA PROGRAMI

Hz. Muhammed’in(S.A.V.) dünyaya teşrifinin 1444’üncü yılı münasebetiyle, Mimar Sinan İmam Hatip Ortaokulu tarafından anma programı düzenlendi.
MİMAR SİNAN İMAM HATİP ORTAOKULU KUTLU DOĞUM KUTLAMA PROGRAMI

ASZCZCZCASDASDASDASAS 

            Programa; İstanbul Milletvekili Erol KAYA,  Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Ak Parti Çekmeköy İlçe  Başkanı Salih KIRICI, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ahmet AKTAŞ, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

            Kur-an´ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, düzenlenen bu etkinliklerle son Peygamber Hz. Muhammed´in gençler tarafından daha da iyi bir şekilde anlaşılabilmesine vesile olmasını arzu ettiklerini söyledi.

            Programa katılan vatandaşları selamlayan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, sahabelerin Hz. Muhammet (S.A.V.)´i anarken, ´Anam, babam, tatlı canım sana feda olsun Ya Resulullah´ şeklinde hitap ettiklerini söyledi.

            Sahabelerin ailelerini mallarını canlarını her şeyi Hz. Muhammet (S.A.V.)´e feda edecek bir bağlılıkla oldukları için peygamberlerden sonraki en yüksek makamını hakkıyla aldıklarını ifade eden İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, "Bizler de oların yolunda olmaya çalışan ve onların içindeki en önemlilerinden birisi olan Ebu Eyyûb el-Ensarî Hz.´nin Peygamber aleyhissalatu vesselam´ı misafir eden mihmander nebevinin konuğu olarak İstanbul´da aynı atmosferi paylaşıyor, o mutluluğa, o mutluluğun hazzını duymaya ve o mutluluktan ihsan olmaya gayret gösteriyoruz" dedi.

            İstanbul Milletvekili Erol KAYA; bugün burada farklı ama çok anlamlı bir toplantıya şahit oluyoruz. Öncelikle okulumuzun tüm öğrencilerini tebrik ediyorum. Hz. Peygamberi anlamak, onun hayatını bilmek, onu rehber olarak edinebilmek bence çok güzel bir şey. Değerli Kaymakamımızın dediği gibi insanlık barış ve kardeşliği arıyor. Ne olur birbirimizi daha çok anlayalım ve daha çok birbirimize daha çok tahammül etmeye gayret gösterelim. Eğer Peygamber Efendimiz (S.A.V.)´i örnek alacaksak, onu daha iyi anlamaya ihtiyacımız var. Ben bu toplantıyı tertip eden sayın Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ´a ve onun şahsında İlçe Milli Eğitim Müdürüme ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum" dedi.

         Protokol konuşmalarının ardından sema gösterisi sergilendi ve Naat-ı şerif okundu. Ardından siyer, hadis ezberleme ve Kur-an´ı Kerim´i güzel okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesinden sonra program son buldu.

 

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.