İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür Sanat Haftası Başladı

Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirdiği Kültür Sanat Haftası’nın ilk gününde Okullar Şehirler projesi Çekmeköylülere neşeli bir gün yaşattı
Kültür Sanat Haftası Başladı

Doğa Park’ta gerçekleşen ve 40 okulun 40 ili tanıttığı programın açılışında Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehteran Takımı’nın şovu izleyicilerin beğenisini topladı.

Yörelerin kendine özgü türkülerini seslendiren ozanların kısa konseri, mesleklerin, dillerin, yemeklerin, folklor oyunlarının, kısacası tüm kültürel zenginliklerin bir araya toplandığı organizasyona, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Garnizon Komutanı Hasan Kaymaz, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Çekmeköy Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Neşat Zeytin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda açılış konuşması yapan Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, “Eğitim ve kültür vadisi vizyonuyla başlattığımız projelerimizi sene sonu itibariyle bir bir icra ediyoruz. Bugün de burada bir taraftan 40 ilimizi tanıtıyoruz. Diğer bir taraftan da kültür vadimizi yaptığımız bu etkinliklerle doldurmaya çalışıyoruz. Bugün şehirlerimizi tanıtacağız bu alanda. Yarın da anaokullarımızı, ertesi gün de öğrencilerimizin yaptığı projeleri bu alanda sergileyeceğiz. Desteklerinden dolayı Çekmeköy Kaymakamımız Sayın Cemal Hüsnü Kansız ve Çekmeköy Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Poyraz’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Belediyenin asli işleri durabilir ama bir yerde eğitim söz konusu ise ve bir genç o eğitimi talep ediyorsa birinci önceliğimiz o olur”

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz programda yaptığı konuşmada Çekmeköylülerin yeşil alanı daha fazla kullanabilmeleri için etkinliğin gerçekleştiği Doğa Park’ı yan tarafında bulunan Çekmeköy Kışlası tarafına doğru genişletilmesi için gerekli resmi yazışmaları yaptıklarını belirtti. Çekmeköy’de eğitime yaptıkları teşvikten kısaca bahseden Başkan Poyraz, “Çekmeköy eğitimle alakalı üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Dün nobel ödülü alan bilim adamı gençlerimizin projelerini kendi elleri ile ödüllendirdi. 5100 öğrenci katılımının olduğu turnuvada 1000 öğrencimizi ödüllendirdik. Bugünde kültür, sanat etkinliklerini açıyoruz. Herkes seçtiği yöreyi anlatacak. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Belediyenin asli işleri durabilir ama bir yerde eğitim söz konusu ise ve bir genç o eğitimi talep ediyorsa birinci önceliğimiz o olur” diye konuştu.

“Bir konunun da dile getirilmesini hatta hiç ağızdan düşürülmemesini istiyorum”

Çekmeköy Garnizon Komutanı Hasan Kaymaz, “Sağlıklı nesiller ancak ilimle irfanla, engellerin önlerinden kaldırılmasıyla oluşur. Çekmeköy’de de Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın öncülüğünde ilime ne kadar önem verildiğini son iki haftadır bir kere daha görmüş olduk. Kendilerine bu konudaki gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yalnız ben her defasında Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür edildiğini görüyorum. Bir konunun da dile getirilmesini hatta hiç ağızdan düşürülmemesini istiyorum. Şu anda Güneydoğu’da ikinci Çanakkale’yi yaşıyoruz. Şu anda aramızda en değerli varlığını oraya göndermiş ya da göndermeye hazır çok kutsal annelerimiz var, elinden tutsak hemen ağlayacak şekilde. Sabahlara kadar nöbet tutan askerlerimiz var orada bazı askerlerimiz şehit oluyor. Bunların milletimizin dimağlarından hiç eksilmemesini istiyorum. Her dakika onlara şükran borcumuzu söylemekten onur duyuyorum. Herkesin de bu konuda hassas olmasını istiyorum. Burada bir nesil görüyorum gözleri pırıl pırıl. Ülkemizin 40 diyarından gelmiş içlerindeki hazineleri göstermek istiyorlar. Gayretlerinden dolayı öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

“Böyle bir ilçede yaşamanın gururunu hep birlikte hissetmenizi istiyorum”

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, “Geçtiğimiz yıl Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Çekmeköy Belediyemiz ve Çekmeköy Kaymakamlığı’nın desteğiyle güzel bir projeye el atmıştı. 7 Bölge 7 Renk projesinde ülkemizin 7 değişik bölgesinden öğrencilerimizi İstanbul’da ağırlamıştık. Bizim 7 okulumuzdaki 7 öğrencimizi de onlar kendi şehirlerinde ağırlamıştı. Çekmeköy’de 7 bölgeye bir köprü oluşturmuştuk. Bu sene de Okullar Şehirler projesiyle bu 7 Bölge 7 Renk projesinin daha da gelişmiş bir şeklini ilçemizde görüyoruz. Türkiyemizin her tarafındaki sıkıntılı yerlerde görev yapan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Çekmeköy ilçemizin İstanbulumuzun yükselen değeri olarak eğitim kültür vadisi misyonuna Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın dün eklediği bilim, sanat ve spor alanındaki değişik açılımlarla da daha zengin, daha yaşanabilir, marka değeri daha yüksek bir ilçede yaşamanın mutluluğunu ifade ediyorum. Böyle bir ilçede yaşamanın gururunu hep birlikte hissetmenizi istiyorum. Bu projenin de güzellikler getirmesini diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Kültür Sanat Haftası’nda neler var?

İçeriğinin dolu dolu olduğu Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat Haftasının birinci günü 30 Mayıs’ta ‘Okular Şehirler’ etkinliği ile gerçekleşti.

31 Mayıs Salı günü Doğa Park’ta 10:00 ile 16:00 saatleri arasında düzenleyecek Okul Öncesi Şenlikleri ile okulöncesi eğitimin önemine vurgu yapılacak.

31 Mayıs akşamı saat 21:00’de ise bugünkü jenerasyonun büyüklerden dinleyip imrendiği yazlık sinema keyfi Çekmeköy Belediyesi’nin bahçesinde Çekmeköylülere sunulacak.

1 Haziran Çarşamba günü saat: 10:00 ile 16:00 arası günü Kültür Sanat Haftası’nın gündeminde bilim var. Yarının Aziz Sancar’ları olamaya aday öğrencilerin dönem başından bu yana hazırladıkları TÜBİTAK destekli birbirinden iddialı projeleri Doğa Park’ta göreceğiz.

Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat Haftası’nda TEOG sınavının bitmesiyle tercih telaşına düşen öğrenciler unutulmadı. Kişisel gelişim uzmanı Selahattin Yaylamaz 2 Haziran’da saat: 11:00’de Turgut Özal Kültür Merkezi’nde öğrenci ve velilere yönelik bir seminer düzenleyecek.

Kültür Sanat Haftası’nın 3 Haziran Turgut Özal Kültür Merkezinde saat: 10:00’da yapılması planlanan ödül töreni ileri bir tarihe ertelenmiştir.

31-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-201631-05-2016

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.