İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

İstiklal Marşının kabulünün 94. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı ilçemiz Nükte Sözen Ortaokulunda yapıldı.
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

 

İstiklal Marşının Kabulunun 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Garnizon Komutanı Hasan Kaymaz, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Nükte Sözen Ortaokulu Müdürü Yasemin Oğuz Çoşkun yaptığı konuşmada; Mehmet Akif Ersoy’un çok yönlü bir kişi olduğunu, doğu kültürüne de batı kültürüne de hakim olduğunu, milletimizin vermiş olduğu kurtuluş mücadelesine kalemiyle destek olduğunu belirtti.

Programda söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Aktaş Mehmet Akif’in Türk Milleti tarafından hayırla yad edildiğini, yazıldığı dönem itibar ile İstiklal Marşını yazabilecek yegane şair olduğunu, kalemini güçlü bir şekilde milli mücadelenin kazanılması için kullandığını ifade etmiştir.

 

Program şiirlerin okunması, drama gösterisi ve velilerle öğrencilerin hep beraber okudukları istiklal marşı ile sona erdi.

 

12 mart12 mart12 mart12 mart12 12 12 12 12 12 12 mart12 mart12 martzcxzcxzcxzcxasaasaasa

 

 

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.