İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

2014-2015 öğretim yılı açılış töreni ve ilköğretim  Haftası Kutlama Programı Alemdağ Emlak Konut Ortaokulunda yapıldı.
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

Çekmeköy´deki eğitim-öğretim kurumları, 15 Eylül 2014 tarihinde Alemdağ Emlak Konut İlkokulu ve Ortaokulu´nda düzenlenen bir törenle 2014-2015 Eğitim-öğretim yılına merhaba dedi. Okul heyecanını ilk defa yaşayacak olan miniklerin, üst sınıflardaki abi ve ablaları tarafından  çiçek dağıtılması ile başlayan törene; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer YILMAZ, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ile öğrenci velileri katıldı.

           Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törende gençlere seslenen İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, yeni eğitim-öğretim yılının geleceğimizin teminatı öğrenciler, cefakar anne-babalar ve fedakar öğretmenler için başarı getirmesi temennisinde bulundu. Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlar getirmesini niyaz eden İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy´ün eğitim konusunda ayrı bir iddiasının olduğunu, diğer kurum ve kuruluşların eğitim ve öğretimde gösterilen bu hassasiyete büyük önem verdiğini belirtti. Çekmeköy ilçesinin kuruluşunun ardından 6 sene gibi kısa bir süre geçmesine rağmen eğitim-öğretim alanında hızlı ilerleme gösterdiğinin altını çizen Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, ilçedeki tüm eğitim kurumlarının ´Eğitim Vadisi´ sloganını kalıcı kılmak adına çaba gösterdiğini söyledi.

            Bu çalışmalar ile devlet okulları, özel okullar, öğrenci velileri, öğretmenler, yöneticiler hep birlikte el ele gayret ederek ilçemizde fiziki anlamda da kalite anlamında da önemli gelişmeler gösterdiklerini söyleyen İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, yeni açılan ve yapımı devam eden okullarla da ilçemizin ihtiyaçlarını azaltmış olacağız İnşallah" dedi.

´İlk ders zili minikleri heyecanlandırdı´

            Törenin ardından biran önce sınıflarına geçmek için sabırsızlanan öğrencilere ilk ders zilini İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ ve İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali YILMAZ çaldı.  Törene katılan öğrencilerden yüksek sesle derslerine çalışacaklarının sözünü alan İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, öğrencilerin derslerini çalışarak güzelliklerini ve gayretlerini paylaşacaklarından şüphe duymadıklarını, çocuklarına sahip çıkan velilerin, onların kendi evlatlarının şefkâti ile sahiplenen idareci ve öğretmenler olduğu sürece  Çekmeköy ilçesi olarak eğitime umutla bakabileceklerini söyledi. İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, "yeni bir anlayış ve heyecanla başlayan 2014-2015 eğitim-öğretim döneminin sonuna kadar bu inanç ve gayretin azalmadan devam etmesini diliyor, hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum." dedi. 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.