İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 1. DÖNEM KAPANIŞ MESAJI

2014-2015 öğretim yılınınım birinci dönemi bugün itibari ile sona ermiş bulunmaktadır. İlçemizde okullarında öğrenim gören 46.967 öğrenci büyük bir heyecan içinde karnelerini alacak. Bu vesileyle genel olarak ilçemiz genelinde yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin amacına ulaştığını görmekten ve en önemlisi de sene başında bizlere emanet edilen öğrencilerimizin sorunsuz bir şekilde ailelerine teslim edilmesini görmenin haklı mutluluğunu yaşıyorum.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 1. DÖNEM KAPANIŞ MESAJI

 

Sevgili öğrenciler

Bu gün elinize aldığınız karneleriniz sizin geçen dört ayda yapmış olduğunuz çalışmanızın bir değerlendirmesi, bir sonucudur . Sizden beklenen karnelerinizi elinize aldığınızda derslerinizdeki eksik yönlerinizi görmeniz ve 2. Yarıyılda bu eksikliğin giderilmesi ve başarıya ulaşmak için bir plan dâhilinde hareket emenizdir. Unutmayınız ki başarıya ulaşmamada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılır hedeflere sahip olma ve karalı olmanın yanı sıra özgüven sahibi olma hayati öneme sahiptir.

Şüphesiz ki tatiller bir yarıyılın yorgunluğunu atacağınız dinlenme dönemleridir. Tatilinizi bir boşluk olarak değil aksine eksiklerinizi tamamlayacağınız, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz bir zaman dilimi olarak değerlendirmelisiniz

Değerli Meslektaşlarım Kıymetli Öğretmenlerimiz

Dünyanın en onurlu mesleklerinden biri olan öğretmenlik mesleğini icra etmektesiniz. Bize emanet edilen sevgili çocuklarınızı şekillendirirken anne bana şefkati ile yaklaştığınızı onları kendi çocuklarınızdan ayırmadığınızı biliyorum.

Bilim ve teknolojinin baş döndürücü hızda geliştiği günümüzde artık en büyük sermayenin insan gücü olduğu gerçeğininim farkında olarak çocuklarımızı yarına hazırlarken hem çağın gerekleri bilgiyi öğretmeli, hem de ahlaki ve kültürel değerlerimizi çocuklarımıza mutlaka aşılamalıyız.

Değerlerimize sahip çıkan, doğru bilgiye ulaşan ve bilgiyi nerde ne amaçla kullanabileceğini bilen bir nesil yetiştirmek, biz eğitimcilerin elindedir. Bu büyük sorumluluğun farkında olan tüm meslektaşlarıma yaptıkları gayretli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz

Çocuklarımızın karne notları sadece onların başarısı değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarının göstergesidir. Karnelerdeki notlar öğrencinin “Nasıl biri?” olduğunun değil, okuldaki dersleri “Ne kadar öğrenmiş?” sorusunun cevabıdır. Karne notlarıyla öğrencilerimizin bütün yönünü değerlendirmemeliyiz. Her öğrencimizin karneye yansımayan yeteneklerinin olduğunun da mutlaka farkında olmalıyız.

Karnelerdeki notlar amaç değil bir sonuçtur. Bu sonucun bir anlamı elbette vardır ancak buradan yola çıkarak çocuklarımızı değerlendirmek, bizleri yanlış sonuçlara götürebilir.     Esas olan çocukların başarısını sadece aldığı notlara indirgemeden, onların kapasiteleri ve bireysel özellikleriyle güçlü olduğu alanlarda kendini gerçekleştirmelerine fırsat vermektir.

 

             Çocuklarımızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklardır. Eğitim, sabırla yol alacağımız uzun bir süreçtir.

            Bu duygu ve düşüncelerle eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde katkılarından dolayı başta sayın kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve bizlere katkı sunan bütün paydaşlarınıza teşekkür eder karnelerin öğrencilerimiz, aileler ve öğretmenler için hayırlı, bundan sonraki dönemlerde de daha güzel başarılara vesile olmasını diliyor, öğretmen ve öğrencilerimizin huzur dolu bir tatil geçirmesini temenni ediyorum.

 

                                                                                                                                                                Ahmet AKTAŞ

                                                                                                                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.