İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekran ile değil Akran ile projemizin açılış toplantısı yapıldı.

Ekran ile değil Akran ile projemizin açılış toplantısı yapıldı.

Teknoloji bağımlılığını engelmeye yönelik "Ekran ile  değil, Akran ile" projesinin açılışı Çekmeköy Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından Çekmeköy Uğur Okullarında yapıldı. Proje açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet AKTAŞ başkanlığında, çekmeköyde çalışan çeşitli branş öğretmen ve idarecilerinin katılımı ile yapıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan İlçe Ram Müdürü Nejdet UYĞUN :

 

"Öğrencilerin teknolojiyi kötü kullanmalarından dolayı ortaokullarda proje yapmayı düşündük ve bu projeyi ilçemizde farklı okullarda farklı branşlarda çalışan öğretmenlerle yapmaya karar verdik.  Bu projenin  hem pedagojik hem de gelişimsel kısmı var. Teknoloji bağımlılığı ile ilgili bir ekip kurduk. Öncelikle projede emek harcayan tüm arkadaşlara ve yakın desteği için Uğur Okullarına teşekkür ediyorum. Okullardan seminere katılanlara da ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet AKTAŞ’ın konuşmaları

“Arkadaşlar Hoş geldiniz Çekmeköy Rehberlik Araştırma Merkezinin yapmış olduğu projenin tanıtımına geldik.  Benim yaşadığım çağlarda  teknoloji ile ilgili imkanlarımız yoktu. Bizim kuşak  gaz lambasında ders çalışır ,  kara tahtalar da ders işlerdik. Şartlar çok farklıydı. Sonra okullarımıza bilgisayar geldi acaba dokunursak bozulur mu diye onları da ellemezdik. Ama o bilgisayarları kullansanız da kullanmasanızda teknolojisi 2 yılda geride kalıyordu. Şimdi teknoloji baş döndürücü bir hızla ilerliyor ve bu hız içinde öğrencilerimiz maalesef teknolojiyi iyi kullanmıyorlar. Teknolojiyi maksadına uygun kullanmamız lazım.  Bu çalışma ile inşallah teknolojinin yanlış kullanımdan kaynaklanan sıkıntıları giderebiliriz. Bu projeyi hazırlayan ekibe ve burada bulunan arkadaşlarıma teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum” dedi.

 

20-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-2018

 

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.