İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Vadisine Yeni Bir Okul

  TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin resmi açılışı, İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Hamdi USTA’nın Çekmeköy Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ’ın, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. KOÇ’un ve Yönetim Kurulu Üyelerinin, Ezel Gülen KIRAY’ın meslektaşı ve yakın arkadaşı  İlk Kadın Beyin Cerrahı Aysima ALTINOK’un, Belediye Başkan Yardımcıları Şahmettin YÜKSEL ve Şenol ÇETİN’in, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet AKTAŞ ve okul müdürlerimizin katılımı ile 07 Ekim 2015 Çarşamba günü gerçekleşti.  
 Eğitim Vadisine Yeni Bir Okul

HIUHIUHNKNKNNKNKNNKNKNNKNKNNKNKNNKNKNHIUHIUHHIUHIUHHIUHIUHHIUHIUHHIUHIUHHIUHIUHHIUHIUHDGSDFGDGSDFGDGSDFGDGSDFGDGSDFGDGSDFGDGSDFGGFR

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, eğitim ve kültür vadisi olma yolunda bir adım daha atmış oldu. Arsasını Çekmeköy Belediyesi’nin temin ettiği, Türk Eğitim Vakfı tarafından Hayırsever Ezel Gülen KIRAY’ın bağışları ile onun adına yaptırılan ve 6800 m2 lik alan üzerinde sağlık sektörüne iş gücü yetiştirmek üzere kurulan TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başladı. 2015-2016 eğitim öğretim yılında 24 derslikte 9. Ve 10. Sınıfta olan 450 öğrenci eğitim görmektedir.

 

Açılış programında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet AKTAŞ, yaptığı konuşmada nitelikli işgücü azlığı problemine dikkat çekerek mesleki eğitimin önemine vurgu yaptı. “Çeşitli sektörlerin ihtiyaç duyduğu ara elemanların yetişmesinde meslek liseleri önemli bir fonksiyona sahiptir. İlçemizdeki mesleki eğitim veren kurumların artması ülkemizin vasıfsız işçi sorununun çözümüne de katkı sağlamaktadır. Sağlık sektörüne eleman yetiştirecek olan okulumuz, ilçemizde eğitim kurumlarının çeşitliliği ve gelecek tercihleri konusunda öğrencilerimize ve velilerimize yeni bir alternatif olacaktır.” Dedi. TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin devlet kurumları, yerel yönetim, STK ve hayırsever işbirliğinin güzel bir örneği olduğunu ifade ederek “Hekim Ezel Gülen Kıray’ı rahmet ve şükranla anıyoruz. Allah inşallah bizlere de onun gibi hayırlar yapmayı ve ebediyete intikal ettikten sonra onun gibi hayır duaları ile anılmayı nasip etsin” temennisinde bulundu. Eğitimi her zaman öncelikli gündem olarak alan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ’a, okulun arsasını temin eden Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ’a, eğitim alanında sayısız tesise imza atan Türk Eğitim Vakfı’na teşekkürlerini bildirdi. “Bizlerin bundan sonraki çabası, teslim aldığımız okulumuzu diğer bütün okullarımız gibi verilen eğitimin kalitesi ile seçkin ve tercih edilen bir kurum yapmak yönünde olacaktır” dedi.

 

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. KOÇ, vakıf faaliyetleri hakkında bilgi verirken hayırsever desteğinin önemine vurgu yaptı.  Ezel Gülen KIRAY’ın hayatı ve eğitim alanında yaptığı bağışlar hakkında bilgiler verdi.

 

 Ezel Gülen KIRAY’ın meslektaşı ve yakın arkadaşı  İlk Kadın Beyin Cerrahı Aysima ALTINOK, programda duygu yüklü anlar yaşadı. Meslektaşı ve yakın arkadaşı KIRAY’ı büyük bir sevgi ve saygı ile yâd etti.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Şenol ÇETİN, Çekmeköy Belediyesi’nin eğitim anlayışı ve bu bağlamda Çekmeköy’de yapılan eğitim yatırımları hakkında bilgi verdi. Bu anlayış doğrultusunda eğitim yatırımlarının devam edeceğinin sözünü verdi.

 

Çekmeköy Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ, yerel yönetimle olan olumlu ve sıcak diyalogların Çekmeköy’e olumlu yansıdığına değindi. Okulun açılışına emek veren herkese tebriklerini iletti.

 

Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Hamdi USTA, “İnsan ölünce amel defteri kapanırmış. Ancak üç kişinin; geride bir eser, köprü, cami gibi hayır bırakanın, hayırlı bir evlat bırakanın, faydalanılacak bir ilim bırakan kimselerin amel defteri kapanmazmış" diyerek bilim insanı olan, bir hayırsever olan Ezel Gülen Kıray’a olan şükranlarını dile getirdi.

 

Halk oyunları gösterisinin ardından açılışı gerçekleştirilen okulumuzun katılımcılar tarafından gezilmesiyle açılış programı sona erdi.

 

 

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.