İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUSU

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91 yılı ilçemizde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.
CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUSU

CUMHURİYET BAYRAMICUMHURİYET BAYRAMICUMHURİYET BAYRAMICUMHURİYET BAYRAMICUMHURİYET BAYRAMICUMHURİYET BAYRAMICUMHURİYET BAYRAMICUMHURİYET BAYRAMICUMHURİYET BAYRAMICUMHURİYET BAYRAMI

Çekmeköy’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Taşdelen Meydanı’nda resmi kurumların çelenk sunma töreni ile başladı.Çelenk törenine; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,  İlçe Garnizon Komutanı Hasan Kaymaz, İlçe Emniyet Müdürü Hürol Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş,  siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program ilçede bulunan eğitim kurumlarının öğrencileri tarafından yapılan Cumhuriyet Koşusu ile devam etti. İlçe genelinde okullarda düzenlenen Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere plaketlerini Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız verirken, Cumhuriyet Koşusunda  ilk üçe giren öğrencilere madalyalarını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz verdi.

Programda Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehteran Takımı hazırladıkları bir gösteri gerçekleştirdi. Yapılacak olan halk oyunları gösterileri ve Çekmeköy Belediyesi’nin kutlamalar çerçevesinde saat:20:00´da organize edeceği Sagopa Kajmer Konseri, Karaman İli Ermenek İlçesi’nde meydana gelen kaza sebebiyle  ertelendi.

Program okul öğrencileri, bando takımı, gaziler ve resmi kurumlara ait araçların yaptığı geçit töreni ile son buldu.

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.