İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar Geleneksel Oyunlarla Eğlendiler

Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu İstanbul İl temsilciliğinin işbirliğiyle "Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası" kapanış programı 8 Mayıs 2015 tarihinde Nesrin UÇMAKLIOĞLU Lisesi´nde gerçekleşti.
Çocuklar Geleneksel Oyunlarla Eğlendiler

Kapanış programına; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, okul müdürleri, öğretmen ve çok sayıda öğrenci katıldı.

            Çocukları bilgisayar esaretinden kurtarmak, sokak oyunlarına teşvik ederek bedensel gelişimlerinin sağlıklı ilerlemesini sağlamak amacıyla düzenlenen Çekmeköy Çocuk Oyunları Turnuvası´nda konuşan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, geçen sene de düzenlenen etkinliğe yoğun programına rağmen katıldığını ifade ederek yarışan tüm çocukları 1. kabul ettiğini söyledi. Gençlere seslenen Kaymakam Cemal Hüsnü KANSIZ, "Geleceğimizin teminatı olan sizlerin oyun havası içinde hem eğlenip hem de spor yaparak ruh ve beden sağlığınızı zinde tutmanız çok önemli ve güzel bir davranış. Ben bu gençliğin ülkemizi dünyanın önder ülkeleri arasına getireceğini, gelecekte dünyaya adaletin ve barışın dağıtılmasına katkı yapacağını eminim" diye konuştu.

            İlçemiz genelinde 260 öğrencinin katıldığı turnuvalarda Ortaokullar kategorisinde 1. olan takım 29 Mayıs- 1 Haziran tarihleri arasında Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonası´nda ilçemizi temsil edecek.

            Program 5 gün süren mücadelelerde dereceye giren ilköğretim okulları arasında 1. olan Öğretmen Melahat Hüdai Gürbüz İ.Ö.O., 2. olan Çekmeköy İ.Ö.O, 3. Rahmi Mihriban Bedestenci İ.O.O 4. Sabiha Hamdi Türkay İ.Ö.O. ile ortaokul kategorisinde yarışan okullar arasında 1. olan Hüseyin Avni Sipahi Ortaokulu, 2. olan Hatice Mehmet Ekşioğlu Ortaokulu, 3. olan Çamlık Ortaokulu takımlarının ödüllerini Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir GÜDER, Nesrin Uçmaklıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa KÜL´ün elinden almasıyla son buldu.

vbnvbnvbnvbnvbnghngghngghngghngghngfgfdfgfdfgfdfgfd

 

          

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.