İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUK HAKLARI PANELİ

Çekmeköy İnsan Hakları Kurulu´nun düzenlediği ´23 Nisan Sürecinde Çocuk Hakları´ paneline katılan minikler, konuşmacılar; Selda KUTLU, Ayşe BİLGEN, Av. Şeyma DÖĞÜCÜ, Güldane ÇELİK´in aktarımları ile bilgilendi.
ÇOCUK HAKLARI PANELİ

 

        Çekmeköy İnsan Hakları Kurulu tarafından özellikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın sonrasında düzenlenmesi planlanan programa; Çekmeköy Kaymakamı ve Çekmeköy İnsan Hakları Kurulu Başkanı Cemal Hüsnü KANSIZ ve eşi Nur KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif COŞAR, Çekmeköy İlçe Jandarma Komutanı Ahmet DEMİREL, Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Hürol ÖZTÜRK, Çekmeköy Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nuran GÜMÜŞ, Çekmeköy Mal Müdürü Fuat UŞAR, mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmen ve çok sayıda öğrenci katıldı.

            İnsan Hakları Kurulu olarak özellikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın içinde bulunulduğu haftada ´Çocuk Hakları´ temalı bir panel düzenlemek istediklerini söyleyen Çekmeköy Kaymakamı ve Çekmeköy İnsan Hakları Kurulu Başkanı Cemal Hüsnü KANSIZ, bu konudaki farkındalığı artırmak, geleceğimiz olan çocuklarımızın haklarını gözden geçirmek amacıyla bu paneli düzenlediklerini açıkladı.

            Panelde; Ayşe BİLGEN´nin Ebeveyn Yaklaşımıyla Çocuk Hakları, Güldane ÇELİK´in Çocuk Haklarının Dini Boyutu, Av. Şeyma DÖĞÜCÜ´nün Çocuk Haklarının Hukuki Boyutu, Selda KUTLU´nun ise öğrencilerle interaktif etkileşim kurarak sunduğu Çocuk Hakları ve Pedogojik Yaklaşım´ konuları ile çocukların haklarını öğrenmeleri hususunda konular dinleyicilere sunuldu.

            Program Çekmeköy Kaymakamı ve İnsan Hakları Kurulu Başkanı Cemal Hüsnü KANSIZ ve eşi Nur KANSIZ´ın konuşmacılara çiçek takdiminin ardından son buldu. 


xzcxzcxzcsadsadsadsad 


Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.