İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİNDEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Çekmeköy Belediyesi, lise son sınıf öğrencilerini üniversite sınavına hazırlamak amacıyla oluşturulan e-eğitim portalını ve öğrencilere bilimsel düşünceyle tanışma fırsatı sunan yenilik akademisi projelerini hayata geçirdi.  
ÇEKMEKÖY BELEDİYESİNDEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

 

Projelerin  tanıtım toplantısı Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin YÜKSEL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet AKTAŞ ve Müdürlüğümüze bağlı Ortaöğretim okulları müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.

 

e-eğitim portalı ile  Çekmeköylü gençlerimize üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde destek olabilmek ve dershane sistemine benzer online bir sistem ile ihtiyaçlarını giderilebilmesi amaçlanmaktadır. Lise son sınıf öğrencilerimiz için haftada 8 saat canlı etkileşim desteği ile sistem üzerinden derslere katılabilecek, soru sorabilecek ve destek almak istedikleri konuları öğretmenlerine iletebileceklerdir

 

Çekmeköy e-eğitim portalına www.e-egitimportali.com adresinden ulaşılabilir.

 

Yenilik akademisi projesi ile ise gençlerimizin inovasyonel projeleri üretebilecekleri ve ülke ekonomisine katkı sağlayabilecekleri bir eğitim atölyesi oluşturulması hedeflenmektedir. Yenilik Akademisi, lise düzeyi öğrencilerimizin tamamını kapsamakla beraber verilecek eğitimlerin niteliğini artırabilmek ve açılacak programları birey düzeyinde yürütebilmek adına kontenjan, 150-200 öğrenci aralığında sınırlandırılmıştır.

 

Dersler, cumartesi ve pazar günleri, Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde saat: 10:00 / 14:00 arasında gerçekleştirilecektir.

 

                Çekmeköy Yenilik Akademisi Projesine www.yenilikakademisi.org adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.