İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıl dönümü İlçemiz Özden Cengiz Aadolu lisesinde yapılan muhteşem törenle kutlandı.
                          Çanakkale Geçilmez

Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi anma töreni Çekmeköy Özden Cengiz Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı. Törene Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Garnizon Komutanı Albay Hasan Kaymaz, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Yıldırım ve Ahmet EpliÇekmeköy İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Demirel, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş İlçe İdare Amileri,Belediye Meclis Üyeleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri,köy ve Mahalle Muhtarları,okul müdürleri ve çok sayıda misafir katıldı.

Çanakkale Zaferi ile ilgili slayt gösterimi sonrası Okul öğrencilerinin büyük bir performans ile sergiledikleri tiyatro gösterimi yapıldı. Büyük alkış alan gösteri sonrası Törenin açılış konuşmasını Özden Cengiz Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Uğurelli yaptı. Uğurelli “Bir milletin var oluş mücadelesi verdiği anlardan biri olan Çanakkale Deniz Zaferinin Asr-ı devriyesinde, bugün biz bu güzel ülkede güzel günler yaşayalım diye canlarını hiçe sayan şehitlerimizi anmak için toplandık” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş da konuşmasında Çanakkale Zaferi sırasında şehit düşen öğrencilerden bahsetti, Mehmet Akif Ersoy ve Faruk Nafiz Çamlıbel’in o dönemini anlatan şiirleri ile duygularını ifade etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım konuşmasında” Çanakkale’de Yedi düvelden millet ile mücadele ettik, tüm Dünya’ya birlik ve beraberliğimizin gücünü gösterdik, tüm Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Bu Millet bir yeri Vatan bildiyse bu mesele bitmiştir. Türk Milleti Türkiye’yi vatan bilmiştir” dedi. Yıldırım Çekmeköy belediyesi olarak Bin öğrenciyi Çanakkale’ye götürecekleri müjdesini de verdi.

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ise yaptığı konuşmada 250 Bin şehidimizi rahmet ve minnetle andıklarını söyleyerek söze başladı Kansız “ Batı gözüyle hasta adam olan Osmanlıya son darbeyi indirmeyi düşündükleri anda milletimizin silkiniş destanıdır Çanakkale, Dünyanın çeşitli yerlerinden insanları kandırıp getirdiği yerde filmin, oyunun tersine döndüğü yerdir Çanakkale , Allah her zaman bizlere mazlumların yanında olacak, onun istediği gibi yaşayacak, Çanakkale’de ki ruh içinde merhamet göstermesini de bilen gençler yetiştirmeyi nasip etsin” dedi.Tören sonrası Çanakkale konulu şiri ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül töreni yapıldı ve okulda açılan sergi gezildi.

Günün anısına okul bahçesinde oluşturulan Çanakkale Hatıra Fidanlığına ağaç dikimi yapıldıktan sonra tören sona erdi.

 

canakkalecanakkale

  çankklaeçankklaeçankklaeçankklaeçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkale

 

canakkalecanakkalecanakkalecanakkalecanakkalecanakkale

  

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.