İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7 RENK 7 BÖLGE PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve  Çekmeköy Belediyesi ve işbirliği ile hazırlanan “7 Bölge 7 Renk “Projesinin tanıtım toplantısı, Özden Cengiz Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Programa; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Şahmettin Yüksel ve Latif Coşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.
7 RENK 7 BÖLGE PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI

 

Projenin anlatıldığı tanıtım filmi ile başlayan program, Proje Kordinatörü Yasemin Oğuz Çoşkun projenin çıkış noktası,Proje danışmanı Muhammet Erol proje süreci,Proje danışmanı Merve Uluyol proje çıktısı hikaye kitabı hakkında bilgi verdikten sonra söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Aktaş “Bu projenin İstanbulu tanıtma projesidir.Bölgeler arası kardeşlik projesidir.İller arası tanışma projesidir İstanbul’da yaşayan öğrencileri Anadolu, Anadolu’da yaşayan öğrencileri İstanbul’la buluşturacak bu proje, vatanını sevmek, hoşgörü,  birlik beraberlik ve kardeşlik projesidir” diyerek “Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın selamını ileterek konuşmasına başlayan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, “ 2009 yılında ilçe olan Çekmeköy’de böyle güzel bir okulda, böyle güzel bir eğitim projesinin tanıtımını yapmaktan gurur duyuyorum. Bugün burada bir kardeşlik projesinin meşalesini yakıyoruz. “dedi.

  Programa katılan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, kendileri tarafından yürütülen, İyi Örnekler Projesi’ne dahil edilebilecek güzel bir proje olduğunu böylece istanbul geneline uygulanabileceğini, belirterek katkı sağlayanlara teşekkür etti.

 Son olarak söz alan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız,”Hem Türkiyemiz, hem kardeşliğimiz  için güzel bir proje. İlerleyen dönemlerde farklı illeri de kapsamına alarak daha da genişleyeceğini umuyorum,” dedi.

 7 Bölgenin Çocukları Buluşacak

 Ortaokul öğrencilerini kapsayan projeye Çekmeköy’den 6 okul katılacak. 7 Bölgeden seçilen; İzmir, Gaziantep, Erzurum, Antalya, Ordu, Konya ve İstanbul illerini kapsayan projede 12 öğretmen ve 84 öğrenci yer alıyor.  Çekmeköy’deki 6 okuldan seçilen başarılı öğrencileri, belirlenen illerdeki öğrencilerle buluşturacak projede, Anadolu’daki öğrencilerin de İstanbul’da misafir edilmesi planlanıyor. Son aşamada, öğrencilerin yaşadığı bölgelerin özelliklerinin anlatıldığı, Projenin Hikaye Kitabı’nın hazırlanması amaçlanmaktadır.

  7 renk

  7 renk 7 renk

cvdcvdasad7 renk7 renk7 renk7 renk7 renk7 renk7 renk7 renk7 renk 7 renk

 

 

 

 

 

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.