İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5. Çatalmeşe Satranç Turnuvası

Alemdar Çatalmeşe İlk ve Ortaokulu, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çekmeköy Belediyesi işbirliğiyle Çekmeköy Kaymakamlığı himayesinde gerçekleştirilen ve bu sene 5. düzenlenen Satranç Turnuvası´nın açılış programı 13 Mayıs 2015 tarihinde okulun spor salonunda gerçekleşti.
5. Çatalmeşe Satranç Turnuvası

 

satrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatrançsatranç Programa Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Fatih SIRMACI, Ahmet EPLİ, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, Çatalmeşe Mahalle Muhtarı Ömer Lütfü GÜRSOY, İlçe MEM Şube Müdürü Şakir GÜLDER, Çekmeköy Belediyesi Kültür Müdürü Muhammet SARI ve okul aile birliği üyeleri ile öğrenciler katıldı.

 

            Açılış programında konuşan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih SIRMACI, insan hayatının satranç oyununa benzetildiğini, satrancı kendince de zeka ve strateji oyunu gördüğünü belirterek bu turnuvanın gençlere çok faydalı olduğunu söyledi.

 

            Programda konuşan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Başkan Yardımcısı  Fatih SIRMACI´nın sözlerine katıldığını ifade etti. Satrancın spor, strateji ve zeka oyunu olduğunu ifade eden Kaymakamımız gençlerin analitik düşünmesi ve beyinlerini daha iyi kullanabilmesi için bu tür etkinliklerin faydalı olduğunu söyledi.

 

İlk hamle Kaymakam´dan

 

            Protokol konuşmalarının ardından başlayan müsabakanın ilk hamlesini Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ yaptı. Öğrencilerin oyununu ilgi ile takip eden Kaymakamımız etkinliği çok beğendiğini ifade etti.

 

Sergi büyük ilgi gördü

 

            Satranç turnuvası açılış programının ardından okul öğrencilerinin bir yıl boyunca çalıştıkları ebru,heykel,rölyef karikatür,karakalem, röprodük, sigon gibi çalışmaları yer sergi açılışı gerçekleşti. Sergide bulunan birbirinden güzel çalışmalar ilgi ile incelendi.

 

Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

 

            13-14-15 Mayıs tarihinde düzenlenen turnuvalarda dereceye giren öğrenciler Turgut Özal Kültür Merkezi´nde 15 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen final programında ödüllerine kavuştu. 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.