İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlk Zil Çaldı

2016 – 2017 Eğitim – Öğretim yılı İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı. Çekmeköy Ali Kuşçu İlk Okulu’nda yapılan güzel bir programla yeni eğitim – öğretim yılına “Merhaba!” dedik.
2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlk Zil Çaldı

         Çekmeköy’deki 2016-2017 Eğitim Öğretim açılış proğramı Ali Kuşçu İlkokulu’nda Düzenlendi.

         Törene; Çekmeköy Kaymakamı, Çekmeköy Garnizon Komutanı, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

          İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş yaptığı konuşmada: Sözlerime 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yadederek, gazilerimize acil şifalar dileyerek başlamak istiyorum.

          15 Temmuzu darbe girişimi ile değil, milletimizin kıyamı ile hatırlamalıyız. Bu gecede, Çanakkale ruhunu hala taşıdığımıza,en büyük gücümüzün tanklara, jetlere meydan okuyacak inanca, cesaret ve dirayete sahip bir millete sahip olduğumuza onurla bir kez daha şahit olduk.

          Değerli veliler, Çocuklarınızdan sadecede akademik başarı beklentisi içinde bulunmayınız. Öncelikle iyi bir insan olması içingayret edelim. Adam olmalarını bekleyelim diğerleri peşinden gelir. Veli olarak görevimiz; sadece sırtını giydirip karnını doyurmak değildir; kalbini de inançla, heyecanla, aşk ve şevkle doldurmak için çaba göstermek durumundayız.Çocuklarımızın elbise dolaplarının yanında kitap dolablarıda mutlaka olmalı.

          Kıymetli öğretmenlerimiz, Hiç şüphesiz geleceğimizin mimarları sizlersiniz. İstikbalimiz sizlerin gayretleri ile şekillenecek. Geleceğin devlet adamlarını, bilim adamlarını, siyaset adamlarını akademisyenlerini  spor ve sanat adamlarını bizler yetiştireceğiz. Bu gün attığımız tohumlar belki de biz daha hayatta iken ülkemizin ve insanlığın müspet gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Bunun için bizler çok büyük düşünmek ve büyük ideal ve iddia sahibi olmak durumundayız. Kanayan her yaraya merhem olmak için gayret etmeliyiz. İyi örnek olmak, önde ve öncü olmak durumundayız.Şüphesiz öğrencilerimiz bizim ne dediğimize değil, ne yaptığımıza bakarlar; dudaklarımızın değil ayak izlerimizin peşinden gelirler.  Okumayan öğretmen okutamaz; yazmayan öğretmen yazdıramaz. Öğrencilerimiz söylediklerimizden daha çok yaptığımızı yapacaklardır.

          Sevgili öğrenciler, 15 Temmuz hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki ülkemizin  milletimizin maddi manevi büyümesinden ciddi rahatsız olan dahili ve harici düşmanlarımız uyumamaktadır. Düşman uyanık iken bizler uyursak bir daha uyanamayız. İnancımızı, özgürlüğümüzü, vatanımızı korumak için her zamankinden daha çok çalışmak mecburiyetindeyiz. En iyi şekilde hem akademik, hem sosyal olarak, hem de inançlı güzel ahlak sahibi insanlar olarak hayata hazırlanmalıyız. Bilgimizin artmasından daha çok ahlakımızın güzelleşmesi önem arz eder.

          Değerli yöneticilerimiz,Elimizdeki tüm imkanları kullanarak bize emanet edilen yavrularımızı:Milli ve manevi değerlerine bağlı, memleket meselelerine duyarlı, inancı, bayrağı, vatanı ve milleti uğrunda her türlü fedakarlığı yapabilecek şekilde yetiştirmek en büyük vazifemizdir.Heyecanımızı ve umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz.

          Çünkü:YAPILIRKEN HEYECAN DUYULMAYAN İŞLER BAŞARILAMAZ.

          Çok çalışıp yorulacağız. Biliyoruz ki:  EĞİTİMDEN ÇOK DAHA PAHALI OLAN TEK ŞEY CEHALETTİR.Gayret bizden yardım Allah´tan. Huzurlu ve başarılı bir eğitim yılı diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

         Yapılan konuşmalarda 15 Temmuz Darbe Girişimine vurgu yapılırken, Anadolu Ajansının Fotoğrafları ve Misvak Mizah Dergisinin katkılarıyla hazırlanan 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili sergi büyük ilgi gördü.

        Öğrenciler  hazırladıkları folklor gösterileri  ve okudukları şiirler  ile alanda bulunan davetlilerden büyük alkış aldı. 

20-09-201619-09-201620-09-201619-09-2016

19-09-201620-09-201620-09-201620-09-2016
20-09-201620-09-2016Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.