İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği programla kutlandı.
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

gazigazigazigazi

ÇEKMEKÖY GAZİLERİNİ UNUTMADI

ÇEKMEKÖY´DE 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

            19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Taşdelen Atatürk Anıtı´nda sabah saat 08:30´da düzenlenen programa; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy İlçe Garnizon Komutanlığı adına Albay Mustafa KILIÇ ve Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı  Fatih SIRMACI tarafından sırayla Atatürk anıtına sunuldu. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunun ardından şanlı Bayrağımız İstiklal Marşımız eşliğinde göndere çekildi.

            Kıbrıs ve Kore Gazilerinin katıldığı törende İstanbul Muharip Gaziler Derneği adına kürsüye çıkan Gazi Mehmet Şükrü SARIDAĞ günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, 19 Eylül Gaziler günü´nün savaş meydanında canını ortaya koyarak aziz milletimize ve vatanımıza hizmet eden tüm gazilerin şeref günü olduğunu söyledi. 19 Eylül günü gazi olmanın gurur ve kıvancını büyük bir coşkuyla yaşadıklarını belirten SARIDAĞ, kan dökülerek vatan olan bu toprakların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacağını belirtti.

            Bu vefalı günün çok önemli olduğunun altını çizen İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, "Vatan uğruna canlarını siper eden şehit ve gazilerimize şükranlarımızı ifade edişimiz bir günde sınırlı kalamaz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız öncülüğünde şehit ve gazilerimiz için kurulan daire başkanlıkları ve şube müdürlükleriyle konu ile ilgili kurumsallaşma sağlandı.

            İlçemizde de Şehit ve Gaziler Derneği´nin şubesinin açılmasını istiyoruz. Bunun için elimizden gelen desteği vermeye hazırız Allah şehitlerimize ve hayatta olmayan gazilerimize rahmet eylesin. Hayatta olanlardan da razı olsun. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın."dedi.

            Program, Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninin ardından gazilerimiz onuruna verilen kahvaltı ile devam etti.

 

 

Merkez mahallesi Üsküdar cad.No75 ÇEKMEKÖY - 0216 639 031617

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.